Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ Lahti 2017: Cztery Polki na starcie biegu na 10km klasykiem, będzie medal? [LISTA STARTOWA]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2017-02-27

Jutro na Mistrzostwach Świata w Lahti odbędzie się bieg na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym kobiet. Na starcie zobaczymy cztery nasze reprezentantki : Justynę Kowalczyk, Ewelinę Marcisz, Martynę Galewicz i Kornelię Kubińską.

 

Na ten dzień i na ten bieg czekają setki tysięcy polskich kibiców biegów narciarskich. Wszyscy zadają sobie jedno pytanie, czy będzie medal Justyny Kowalczyk na jej koronnym dystansie, a jeżeli tak to jakiego koloru.

Z odpowiedzią na to pytanie będziemy musieli poczekać mniej więcej do godziny 14 naszego czasu, wtedy wszystko będzie jasne.

 

Przypomnijmy, że Justyna Kowalczyk w sezonie 2016/2017 w takim biegu startowała sześciokrotnie, dwa razy w Pucharze Świata, dwa razy w Alpen Cup, oraz w Scandinavian Cup i Eastern Europe Cup (Puchary Kontynentalne). Wygrała trzykrotnie w Pucharach Kontynentalnych w Pucharze Świata zajęła 9 miejsce w listopadzie (Ruka) i piątę w ostatnim starcie przed MŚ w estońskiej Otepaa.

Ewelina Marcisz dwukrotnie wchodziła do TOP 30 na tym dystansie w zawodach Pucharu Świata, zajęła 27 miejsce 8 marca 2015 w Lahti (sic!) oraz 30 w polskiej edycji Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie (19.01.2014).

Kornelia Kubińska to 26 zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Soczi, Martyna Galewicz w historii swoich startów na tym dystansie klasykiem nie startowała jeszcze w zawodach najwyższej rangi.

 

Start nastąpi o godzinie 12.45, jako pierwsza z naszych reprezentantek wystartuje z numerem 4 Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne). Numer 44 to Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice), minutę za Justyną pobiegnie Martyna Galewicz koleżanka klubowa Justyny. Kornelia Kubińska to numer 49.

W biegu wystartują 72 zawodniczki z 29 krajów świata.

 

LISTA STARTOWA

 

kace

 

p.s Zerknijcie na nasz profil na FB, tam konkurs i gadżety Fischera do wygrania, zapraszamy.

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl