Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pyeongchang NIE dla Johaug! 18 miesięcy kary

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2017-08-22

Norweżka Therese Johaug, u której we wrześniu 2016 roku wykryto zabronioną substancję, a konkretnie clostebol  została ukarana przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy  ds. Sportu w Lozannie (CAS)  18 – miesięczną dyskwalifikacją .

 

We wrześniu 2016 roku miała miejsce kontrola antydopingowa której wynikiem było znalezienie Clostebolu w organizmie Therese Johaug, jednak jej kara liczona jest od 18 października, kiedy to Norweżka została zawieszona. Oznacza to, że Johaug może ominąć cały zbliżający się sezon narciarski, koniec dyskwalifikacji przypada na połowę kwietnia.

 

Na konferencji prasowej po ogłoszeniu decyzji przez CAS Johaug była załamana i uważała, że została niesprawiedliwie osądzana. Trybunał orzekł jednak, że Norweżka zignorowało ostrzeżenie o zawartości zabronionych substancji i  doprowadziło to do złamania przepisów antydopingowych. CAS podniósł karę dla Theresy z 13 na 18 miesięcy, maksymalny wymiar kary za wykroczenie to nawet 4 lata.

 

Arkadiusz Posiadała

 

Źródło : telewizja NRK, foto.AFP

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl