Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nie tylko Tour de Ski, czyli zapowiedź weekendowych emocji!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2018-01-05

Niewątpliwie dwa kończące rywalizację w Tour de Ski etapy Pucharu Świata, które zostaną rozegrane we włoskim Val di Fiemme to najbardziej prestiżowe i najwyższe rangą zawody jakie czekają na zawodników w zbliżający się weekend. Mimo to nie mniejszej ilości gwiazd biegów narciarskich należy spodziewać się w szwedzkiej miejscowości Pitea, gdzie zostanie rozegrany Scandinavian Cup. W Polsce oczy kibiców będą skierowane na Mistrzostwa Polski w Jakuszycach!

 

TOUR DE SKI – VAL DI FIEMME

 

Tour de Ski wchodzi w kluczową fazę, przed nami dwa ostatnie etapy, po których poznamy zwycięzcę i zwyciężczynię dwunastej już edycji prestiżowego touru, rozgrywanego na zasadach kolarskiej „etapówki”. W roli faworytów do zwycięzca do końcowych etapów przystąpią: Ingvild Flugstad Oestberg – liderka oraz Heidi Weng, Jessica Diggins i Krista Parmakoski, która traci już 2 minuty i 9 sekund.

 

Wśród mężczyzn czołówka rywalizacji jest bardziej wyrównana, pierwsza „dziesiątka” klasyfikacji mieści się w 2 minutach, a w niej: Dario Cologna, Sergey Ustiugov, Martin Johnsrud Sundby, Alex Harvey, Alexander Bolshunov, Alexey Poltoranin, Hans Christer Holund, Alexey Chervotkin, Thomas Bing i Maurice Manificat.

 

Program:

6 stycznia – biegi ze startu wspólnego techniką klasyczną na dystansie 10km kobiet i 15km mężczyzn

7 stycznia – biegi pościgowe techniką dowolną według klasyfikacji Tour de Ski na dystansie 9km z końcową wspinaczką pod Alpe Cermis

 

SCANDINAVIAN CUP – PITEA

 

Scandinavian Cup to obok Alpen Cup jeden z najlepiej obsadzonych Pucharów Kontynentalnych, tym razem jednak stawka zawodników, którzy przystąpią do rywalizacji może być jeszcze mocniejsza. Do licznej grupy Norwegów i Szwedów na „co dzień” rywalizujących w skandynawskim pucharze tym razem dołączą również ich rodacy zwykle walczący w Pucharze Świata, którzy jednak zdecydowali się odpuścić rywalizację w Tour de Ski. Na liście startowej piątkowych sprintów widnieją takie nazwiska jak: Sondre Turvol Fossli, Teodor Peterson, Matias Strandvall, Eirik Brandsdal wśród mężczyzn czy Charlotte Kalla wśród kobiet.

 

LISTA STARTOWA KOBIET

LISTA STARTOWA MĘŻCZYZN

 

Program:

5 stycznia – biegi sprinterskie techniką klasyczną kobiet i mężczyzn

6 stycznia – biegi interwałowe techniką dowolną na dystansie 10km kobiety i 15km mężczyźni

7 stycznia – biegi dystansowe ze startu wspólnego techniką klasyczną - 20km kobiety, 30km mężczyźni

 

MISTRZOSTWA POLSKI – JAKUSZYCE

 

Trudne warunki śniegowe, a raczej ich brak, nie przestraszyły organizatorów krajowych Mistrzostw, dwukrotnie zmieniana lokalizacja zawodów (w FISie Wisła → Ptaszkowa, Ptaszkowa → Jakuszyce) i raz zmieniany termin zawodów to działania podjęte, by zawody w ogóle mogły się odbyć. Na starcie zabraknie na pewno zwycięzcy 6 ostatnich biegów sprinterskich rozgrywanych w ramach Mistrzostw Polski, czyli kontuzjowanego Macieja Staręgi.

 

Program:

6 stycznia – biegi sprinterskie techniką klasyczną

7 stycznia – biegi interwałowe techniką dowolną na dystansie 10km dla kobiet i 15km dla mężczyzn

8 stycznia – mieszane (damsko-męskie) sztafety sprinterskie techniką klasyczną

 

Zdjęcie: Thomas Zipfel / FIS

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl