Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Startuje XIII edycja Tour de Ski! Czwórka naszych na starcie [PROGRAM, LISTA STARTOWA]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2018-12-28

XIII edycja Tour de Ski rozegrana zostanie w dniach 29 grudnia 2018 - 6 stycznia 2019. Liczyć będzie 7 etapów, z których ostatni to tradycyjnie wykańczający podbieg pod Alpe Cermis.

 

O XIII edycji Tour de Ski głośno zrobiło się już na długo przed rozpoczęciem zawodów. Spowodowane to było decyzjami o opuszczeniu tych zawodów przez największe gwiazdy kobiecych biegów narciarskich. Na starcie zabraknie między innymi Therese Johaug z Norwegii i Charlotte Kalli ze Szwecji, a Stina Nilsson zapowiedziała rezygnację z dalszego ścigania po czwartym etapie wyścigu. Odbiło się to wieloma negatywnymi opiniami w środowisku biegów narciarskich. Zawody tracą przez to swój prestiż i oglądalność.

 

Do startu pierwszego etapu, jakim będzie sprint stylem dowolnym w Toblach zgłoszonych zostało 75 kobiet z 20 państw i 105 mężczyzn reprezentujących 26 różnych nacji. Na liście startowej znajdziemy między innymi takie nazwiska jak: Jessica Diggins, Heidi Weng, Maiken Caspersen Falla, czy Johannes Klaebo, Martin Sundby i Dario Cologna. Weng i Cologna bronić będą tytułów wywalczonych przed rokiem, kiedy to okazali się najszybsi.

 

Na trasach Tour de Ski zobaczymy czworo naszych reprezentantów. W rywalizacji kobiet jedynaczką z Polski jest zawodniczka LKS Markam Wiśniowa Osieczany Urszula Łętocha. W rywalizacji panów zobaczymy Macieja Staręgę z UKS Rawa Siedlce i braci Kamila i Dominika Burych z MKS Istebna.

 

PROGRAM:

 

29 grudnia, Toblach, Włochy - Sprint F

30 grudnia, Toblach, Włochy - 10/15 F

1 stycznia, Val Mustair, Szwajcaria - Sprint F

2 stycznia, Oberstdorf, Niemcy - 10/15 C Mass Start

3 stycznia, Oberstdorf, Niemcy - 10/15 F Pursuit

5 stycznia, Val di Fiemme, Włochy - 10/15 C Mass Start

6 stycznia, Val di Fiemme, Włochy - 9 F Pursuit (Uphill Alpe Cermis)

 

LISTA STARTOWA KOBIET

 

LISTA STARTOWA MĘŻCZYZN

 

 

Zdjęcie: Thomas Zipfel / thomaszipfel.de

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl