Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚU23: Lundgren i Valnes zwyciężyli w sprincie, odległe miejsca Polaków [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-01-22

Szwedka Moa Lundgren i Norweg Erik Valnes byli najlepsi we wczorajszych biegach sprinterskich stylem klasycznym w odbywających się w Lahti Mistrzostwach Świata U23. Słabo zaprezentowali się reprezentanci Polski, bowiem wszyscy zakończyli swój udział w zawodach w fazie eliminacyjnej.

 

Lundren osięgnęła czas 3:18.33 i nieznacznie, bo tylko o 0,05 sekundy, okazała się lepsza od Norweżki Tiril Udnes Weng. Trzecia na mecie zameldowała się Rosjanka Aida Bayazitova ze stratą 3,78 sekundy. Lepszą z Polek okazała się Klaudia Kołodziej, która zajęła 46. miejsce. Siedem lokat za nią sklasyfikowana została Agata Warło.

 

WYNIKI ELIMINACJI KOBIET
WYNIKI KOBIET

 

Valnes zwyciężył z czasem 3:18.33 i wyprzedził o 1,38 sekundy Rosjanina Sergeya Ardasheva. Na najniższym stopniu podium stanął rodak zwycięzcy, Joachim Aurlan, który stracił do najlepszego dokładnie dwie sekundy. Z Polaków najlepszy był Dominik Bury, który został sklasyfikowany na 40. miejscu. Pięć pozycji niżej uplasował się Kacper Antolec, a Mateusz Haratyk zajął 57. lokatę.

 

WYNIKI ELIMINACJI MĘŻCZYZN
WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 3

wow

Opublikowano: 2019-01-22 13:47:15

Nie kazdy ma sprinterskie predyspozycje. W tym wieku stawiamy juz na dłuższe dystanse i tu oczekujemy wynikow. Nie cudów tylko wynikow.

nie podoba mi się to

Opublikowano: 2019-01-22 15:03:22

uwielbiam te opisy: odległe miejsca Polaków...gdzie i Bury i Haratyk to żaden sprinter :) Więcej realnego oceniania rzeczywistości, patrzenia na fis-punkty na listach startowych. Średnio rozgarnięty człowiek jest w stanie skalkulować jakiego miejsca należy się spodziewać w danym biegu patrząc, które zawodnik ma miejsce na liście startowej. Zawsze wg fis-punktów. Super jak pobiegnie lepiej, dobrze jeśli pobiegnie tak jak wskazują fisy, narzekać można wtedy kiedy pobiegnie gorzej, niż wskazuje na to jego aktualna siła sportowa. Może warto czasami dać tytuł: zawodniczka/zawodnik pobiegł zgodnie z tym, czego można się było spodziewać.

:(

Opublikowano: 2019-01-22 18:13:26

To teraz wiem dlaczego o Agacie Justyna nigdzie nic nie napisała. W sumie to bardzo przykre. Trenuje wszystkie dziewczyny a wrzuca tylko informacje o tych, gdzie może się pochwalić.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl