Gsieser Tal-Lauf: Justyna Kowalczyk zwyciężyła na 42 km [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-02-16

Justyna Kowalczyk triumfowała na dystansie 42 km stylem klasycznym w 36. edycji zawodów Gsieser Tal-Lauf, które odbyły się we włoskim Südtirol. Wśród mężczyzn triumfował Szwed Oskar Kardin. Na dystansie o 12 km krótszym na 24. miejscu bieg ukończył Mateusz Szczotka.

Kowalczyk zwyciężyła z czasem 2:04.09,4 i o prawie 18 minut pokonała Niemkę Franziskę Müller. Trzecia ze stratą finiszowała Włoszka Asia Patini. Kardin osiągnął czas 1:51.05,7, a kolejni na mecie Mauro Brigadoi oraz Francesco Ferrari stracili odpowiednio 36 sekund oraz blisko dwie minuty.

WYNIKI KOBIET NA 42 KM
WYNIKI MĘŻCZYZN NA 42 KM

Na dystansie 30 km najlepiej zaprezentowali się Chiara Caminada oraz Lorenzo Busin. Włoszka wygrała z czasem 1:36.50,3 i wyprzedziła Petrę Tanner (+2.58,4) oraz Federicę Simeoni (+4.50,5). Jej rodak zwyciężył osiągając czas 1:17.42,4 i pokonał na mecie Simone Varesco (+0.10,7) oraz Lorenzo Ceruttiego (+2.37,6). Na 24. miejscu ze stratą 12.38,8 minuty rywalizację zakończył Mateusz Szczotka.