Rewelacja Tour de Ski wycofała się z cyklu!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-01-03

Kilka godzin przed rozpoczęciem piątych zawodów kolejny biegacz postanowił wycofać się z Tour de Ski! Z powodów zdrowotnych ze startu zrezygnował Martin Løwstrøm Nyenget. Norweg był rewelacją edycji i niespodziewanie zajmował wysokie 6. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

27-latek dotychczas nie należał do światowej czołówki biegów narciarskich. Najwyższą pozycję w klasyfikacji Pucharu Świata zajął w sezonie 2016/17, kiedy zajął 42. pozycję. Wysoka pozycja Nyengeta w cyklu, a szczególnie w jego pierwszych zawodach, w których zajął 5. miejsce, była w związku z tym bardzo zaskakująca. Jeszcze lepiej zaprezentował się w biegu pościgowym na dystansie 10 km stylem klasycznym, w którym osiągnął najlepszy czas.

Nyenget w czwartek podczas treningu na stokach w Val di Fiemme poczuł mocny pól pleców. Biegacz natychmiast otrzymał pomoc fizjoterapeuty, jednak mimo pracy sztabu medycznego, nie jest w stanie wystartować w dzisiejszym biegu. - Szkoda, że ​​tak to się kończy, ale zdrowie musi być najważniejsze - przyznał rozczarowany Nyenget.