Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tour de Ski: Choroba powodem absencji Ebby Andersson w ostatnim etapie

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-01-06

Zajmująca szóste miejsce w klasyfikacji generalnej przed ostatnimi zawodami Tour de Ski Szwedka Ebba Andersson niespodziewanie nie pojawiła się na starcie rywalizacji kończącej zmagania biegaczy w cyklu. Powodem absencji 22-latki była choroba.

 

- Ma objawy przeziębienia, co oznacza, że ​​nie możemy ryzykować. To jest niefajne, naprawdę nie mogła się doczekać tego etapu. Czasem trzeba tak zrobić, nie ma znaczenia, jakie to zawody - powiedział lekarz reprezentacji narodowej Szwecji Magnus Oscarsson.

 

Także z powodu choroby na starcie dzisiejszych zawodów zabrakło rodaka Andersson, Bjoerna Sandstroema. Do ostatniego etapu nie przystąpił także zajmujący 8. miejsce po sześciu etapach Norweg Hans Christer Holund. Ponadto przed ostatnimi zawodami wycofali się Włoszka Lucia Scardoni, Austriaczka Lisa Unterweger, Francuz Renaud Jay oraz Włoski Stefan Zegler i Federico Pellegrino.

 

Jarek Bałabuch
źródło: svt.se

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl