Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Norweskie media zarzucają Bolshunovowi stosowanie dopingu

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-02-20

Alexander Bolshunov jest niemal pewny zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Rosjanin jest w tym roku w życiowej formie, co potwierdził wygrywając Tour de Ski. Trudno pogodzić się z dominacją 23-latka jest Norwegom, a tamtejsza prasa zarzuca nawet biegaczowi stosowanie dopingu.

 

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że Norwegia jest potęgą biegów narciarskich. Kraj z półwyspu skandynawskiego wygrywa w klasyfikacji Pucharu Narodów nieprzerwanie od sezonu 1996/1997. O ile wśród kobiet bezkonkurencyjna jest Therese Johaug, tak liderowi kadry mężczyzn Johannesowi Hoesflotowi Klaebo wyrósł w tym sezonie poważny konkurent w postaci Bolshunova.

 

O aferach korupcyjnych w rosyjskim sporcie wie każdy, a połączyć ten temat z sukcesami 23-latka postanowił portal Dagbladet. Norwescy dziennikarze przyznali, że Bolshunov jest co prawda zbyt młody, aby brać udział w nieprzyjemnych historiach na Igrzyskach Olimpijskich 2014, ale ich zdaniem biegacz jest blisko powiązany z tymi, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w oszustwa podczas igrzysk w Soczi.

 

"Nawet gdy Bolshunov wywarł na wszystkich wrażenie na olimpiadzie w Pyeongchang, jego osiągnięcia zostały przyćmione przez oskarżenia przeciwko drużynie rosyjskiej" - przyznali norwescy dziennikarze. Dagbladet zarzuca także szefowej rosyjskiej federacji Elenie Vyalbe, że na trenera 23-latka wskazała Yuriya Borodavko, który z powodu skandali dopingowych, nie powinien wrócić do pracy trenerskiej po dyskwalifikacji.

 

Oskarżeniami ze strony norweskich mediów wydaje się nie przejmować sam zainteresowany. Bolshunov ma na swoim koncie 1760 punktów w klasyfikacji generalnej i wyprzedza Klaebo o 488 oczek. Rosjanin wciąż ma szansę na pobicie rekordowego osiągnięcia Martina Jonsruda Sundby%27ego z sezonu 2015/16, który zgromadził 2634 punkty.

 

Jarek Bałabuch
źródło: sport-express.ru

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl