Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Therese Johaug nową rekordzistką indywidualnych zwycięstw w zawodach Pucharu Świata

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-03-03

Zwycięstwo w sobotnim biegu na 10 km stylem klasycznym w Lahti było dla Therese Johaug już 63. triumfem w zawodach Pucharu Świata. Tym samym Norweżka została nową rekordzistką pod względem zwycięstw w światowym czempionacie, wyprzedzając o jedną wygraną swoją rodaczkę, Marit Bjoergen.

 

- Pokonałam Cię! Teraz musisz po prostu trenować i wrócić! Wtedy może odzyskasz tron - skierowała swoje słowa do starszej koleżanki zadowolona Johaug, która w sobotę świętowała także z innego powodu. Zawody w Lahti były jej dwusetnym występem w Pucharze Świata od debiutu w 2007 roku.

 

W pierwszej trójce listy wszechczasów pod względem zwycięstw w Pucharze Świata znajduje się także Rosjanka Yelena Vyalbe, która zwyciężała 44 razy. Tuż za podium znajduje się Justyna Kowalczyk, która odniosła 35 pucharowych zwycięstw.

 

Jarek Bałabuch
źródło: vg.no

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl