Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nikita Kriukov wygrał sprint w Aldan (Jakucja).

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2012-11-03

sprint team rosja 2013Kadra sprinterska Rosji w biegach narciarskich obrała odmienny kierunek niż reprezentacje większości krajów, które jak wiemy trenują już w Skandynawii.Natomiast sprinterzy sbornej trenują w nowo otwartym ośrodku biegów narciarskich Aldan w Jakucji.

Podczas uroczystego otwarcia rozegrano pokazowe sprinty na dystansie 85 metrów. Zwyciężył Nikita Kriukow, który w finale pokonał Igora Usaczewa.
Nie wzięli udziału w sprintach Anton Gafarow i Aleksiej Petuchov, pierwszy ma problemy z mięśniami pleców, Petuchov dochodzi do siebie po przeziębieniualdan1.


Trener rosyjskiej kadry sprinterów (narciarskich) Michaił Diewiatarow bardzo pochlebnie wyraża się o najnowszym ośrodku biegów narciarskich w Rosji (zdjęcie po prawej i na dole).
 „Otwarcie było huczne, występowały zespoły regionalne i cerkiewny chór.Na koniec miejscowy ksiądz prawosławny poświęcił nową bazę, a także trasy biegowe”.


Dalej stwierdził ..„z takim otwarciem i święta pomocą ośrodek z pewnością będzie się dalej rozwijał”.

Jak trenują Rosjanie?

aldan2Trenujemy dwa razy dziennie, jest dużo śniegu, trasy są przygotowywane na bieżąco. Nie nudzimy się na treningach, na trasach jest mnóstwo dzieci, które są tutaj na zielonej szkole.”

W Aldanie jest w dzień ok. 10 stopni mrozu, jeżeli jest zimniej , można trenować na 120 metrowej trasie pod dachem, są także do dyspozycji zawodników siłownia, sauny i basen.

/KaCe/

p.s może chociaż jeden taki, nawet o połowę mniejszy, ale ....w Polsce.MARZENIE
Źródło:flgr.ru

Komentarze - 2

kn23

Opublikowano: 2012-11-04 09:21:15

Podobno tak ma wyglądać ośrodek biegowy na Igrzyska 2022 ,w Zakopanem.Haha A poważnie,czy kiedyś doczekamy się czegoś podobnego?

Mateusz

Opublikowano: 2012-11-04 10:20:35

Marzenia :)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl