Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jelena Vjalbe, prezydent Rosyjskiej Federacji biegów narciarskich, o Soczi i nie tylko cz.I

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-10-24

vjalbe jelena 2013Jelena Vjalbe, multimedalistka Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata w biegach narciarskich, prezydent Rosyjskiej Federacji biegów narciarskich udzieliła obszernego wywiady rosyjskiemu Sport Ekpresowi. 

O stanie zdrowia rosyjskiej kadry:
Jedynym zawodnikiem, z którym mamy problemy zdrowotne jest Alexander Panzhinsky, który miał zapalenie zatok i zapalenie ucha. Zawodnik musiał  przejść kurację antybiotykową, która jak wiemy nie pozostaje bez efektów dla wyczynowych sportowców. Mam jednak nadzieję, że do Igrzysk Sasza będzie w optymalnej dyspozycji
.

O medalowych planach w Soczi:
Plan, który założono jeszcze przed moim wyborem na stanowisko prezydenta federacji zakładał 2 złote, 2 srebrne i dwa brązowe medale. Wg. mnie jednak możemy wziąć nawet 4 złote! Mamy bardzo zdolnych zawodników, uważam nawet, że może najzdolniejszych na świecie, czas, żeby to udowodnili.


Dario Cologna:
Trenowała z nim grupa Legkowa, jednak po doświadczeniach z ubiegłego sezonu nie chciałabym się wypowiadać na temat Szwajcara, a już na pewno nie w mediach!

O problemach zdrowotnych Northuga:
Tak słyszałam o tym, ale podchodzę do tego identycznie jak do informacji, że Marit Bjoergen miała dwie operacje serca. Nie wierzę w to i już. Jeszcze Marit, praktycznie co sezon umiera, jest ciężko chora, a potem dokłada drugiej na mecie ponad pół minuty. Zastanówcie się sami...

O rosyjskiej Bjoergen i Justynie Kowalczyk:
Nasze rosyjskie biegaczki niedługo będą na  poziomie Bjoergen. Na razie w biegach narciarskich mamy dominację Norweżek, z którymi walczy Justyna Kowalczyk- zuch dziewczyna. Postaramy się o to, żeby nasze zawodniczki dołaczyły do tej konfornatcji.

O Tour de Ski:
Z pewnościa nie pojadą tam liderzy poszczególnych grup, ale na pewno zobaczycie reprezentację Rosji. I odpowiadam tutaj norweskim mediom, nie lekceważymy TdS, chociaż oni napisali, że "plujemy" na te zawody. Ciekawe czy Bjoergen wystartuje...

Ciąg dalszy niebawem.

/KaCe/

Komentarze - 2

Pietia

Opublikowano: 2013-10-24 18:32:44

Vjalbe mocna w gębie a w pasie przybyło 3 razy tyle co w czasach jej "panowania" na trasach biegowych.

Czy znacie słowiański język?

Opublikowano: 2013-10-26 20:58:14

Jelena Vjalbe czy Alexander Panzhinsky? To w jidisz?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl