Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kikkan Randall: "Justyna Kowalczyk to dla mnie maszyna!"

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-10-24

Randall1
W rozmowie z "Tygodnikiem Przegląd Sportowy" Kikkan Randall wypowiadała się w bardzo miłych słowach o Justynie Kowalczyk. Poniżej kilka cytatów z tej rozmowy.

"Podziwiam Justynę Kowalczyk" - wyznała w tym roku w jednym z wywiadów.


"- Tak powiedziałam, bo w ostatnim sezonie tylko ona ze światowej czołówki potrafiła przez cały czas być w dobrej formie. A przecież nasza dyscyplina wymaga teraz dużo większego wysiłku niż kiedyś.
- Justyna na mistrzostwach zaprezentowała się może nieco gorzej niż chciała, ale potrafiła wygrać Puchar Świata i czwarty raz z rzędu była najlepsza w Tour de Ski. Dla mnie to niesamowite.

- Na każdych zawodach staramy się dużo rozmawiać. Ostatnio nawet proponowałam Justynie, by przeleciała do mnie na Alaskę na wspólne treningi. Powiedziała, że kiedyś bardzo by chciała wpaść, ale z trenerem mają określony plan treningowy, którego muszą przestrzegać. Justyna jest bardzo uprzejma, grzeczna, tylko trochę nieśmiała. Od pewnego czasu próbuję ją trochę rozruszać (śmiech).

- Justyna ciągle się poprawia. Kiedyś jej zjazdy - delikatnie mówiąc - nie wyglądały najlepiej, ale ostatnio zrobiła duży postęp w tym elemencie. Poza tym jej atutem w Soczi na pewno będą trasy, które są trudne, z długimi podbiegami.

Byłam w szoku, jak kiedyś dowiedziałam się, w jakim czasie Justyna potrafi przebiec 400 metrów na nogach. 55 sekund! Niedawno przebiegła 10 kilometrów w 35 minut. To tylko pokazuje, jakiej klasy jest sportowcem. Justyna to dla mnie maszyna." - Kikkan Randall

Arkadiusz Zbróg

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl