Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Wspólne treningi Charlotte Kalli i Norweżek

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-10-27

Kalla2
W Oslo doszło do współnego zgrupowania reprezentantek Norwegii ze Szwedką Charlotte Kalla. Nie są to ich pierwsze wspólne treningi, podobne odbyły się już w ubiegłym roku.


Marit Bjoergen po raz drugi zaproponowała Kalli wspólne treningi w stolicy Norwegii. Na czas ich trwania Kalla zamieszkała u utytułowanej Norweżki. "Byłam u Marit już drugi raz i podobnie jak w ubiegłym roku uczestniczyłam przez sześć dni we wszystkich treningach reprezentacji Norweżek. To był bardzo intensywny tydzień i wiele zajęć odbywałyśmy tylko we trójkę, z Marit i Therese Johaug. Wiele się od nich nauczyłam, zwłaszcza o diecie, ponieważ Marit codziennie gotowała zalecane przez jej fizjologów ryby. Mieszkając razem mieliśmy wiele czasu na wymianę doświadczeń jak również pogłębienie przyjaźni" - powiedziała Kalla w rozmowie ze szwedzkim dziennikiem "Expressen". Kalla podkreśliła również, że to nie były ostatnie wspólne treningi i zaprosiła Norweżki do siebie, do Sundsvall.

Bjoergen nie widzi nic złego we współlnych treningach i uważa, że "zawsze można się nauczyć czegoś nowego, a skoro jesteśmy już zmuszone przez kilka miesięcy razem startować i przebywać na zawodach, to dobrze jest się bliżej poznać. Sport to nie tylko rywalizacja i treningi, lecz jeszcze życie socjalne".

Trener reprezentacji Norwegii Egil Kristiansen również nie ma nic przeciwko wspólnym treningom Norweżek i Szwedki: "Na tym poziomie, jaki one reprezentują, jest to sytuacja wygrana dla każdej ze stron. Udostępniasz swoją wiedzę i otrzymujesz inną w zamian".

Arkadiusz Zbróg

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl