Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Silniejsza współpraca Charlotte Kalli z Magnusem Ingessonem

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-10-28

Kalla
Kilka miesięcy temu informowałem, że Charlotte Kalla wznowiła treningi ze swoim prywatnym szkoleniowcem Magnusem Ingessonem. Szwedka, która jest bardzo zawiedziona minionym sezonem 2012/2013, oznajmiła, że przed zbliżającym się startem sezonu zacznie jeszcze bardziej pracować z trenerem.


Magnus Ingesson był głównym szkoleniowcem reprezentacji Szwecji przez 3 lata, ale zrezygnował z pełnienia tej funkcji po sezonie 2009/2010, aby poświęcić więcej czasu rodzinie. Ingesson z Kallą dobrze znają się z klubu Pitea Elit, który Szwedka reprezentuje. Po kilku nieobecnych sezonach, Ingesson znów zaangażował się w biegi na światowym poziomie, a tym samym układa plany treningowe, prowadzi Kallę.

"Wierzę, że obecna współpraca z Magnusem okaże się bardzo owocna. Teraz nie powtórzy się sytuacja z minionego sezonu" - krótko skomentowała Szwedka

Oczywiście dla Kalli priorytetową imprezą są Igrzyska Olimpijskie w Soczi (przypomnę, że Szwedka zrezygnowała z morderczego cyklu Tour de Ski). Kalla będzie broniła olimpijskiego tytułu w biegu indywidualnym na 10 kilometrów. Na trasach w Whistler Olympic Park ten bieg odbywał się techniką łyżwową, a w Soczi rozegrany zostanie stylem klasycznym, którego Szwedka zupełnie nie preferuje.

"Poziom kobiet jest zupełnie inny niż miało to miejsce w 2010 roku, kiedy wywalczyłam olimpijskie złoto w Vancouver. Jest wiele zawodniczek z bardzo wysokimi zdolnościami" - dodała Szwedka

Dodam jeszcze, że legendarny już, Mathias Fredriksson, twierdzi, że Charlotte Kalla powinna przerwać swoje prywatne treningi z trenerem Magnusem Ingessonem, który według wyśmienitego biegacza, był w pełni odpowiedzialny za słaby sezon 2012/2013 biegaczki.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl