Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Therese Johaug- czuję się jak maszyna

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-10-30

therese johaug youtube.com100 dni przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, podobnie jak wielu innych sportowców, norweskie biegaczki odczuwają coraz większą presję. Johaug i Marit Bjoergen w ciągu dwóch godzin udzieliły 12 wywiadów na obozie wysokogórskim w Val Senales.

Norweskie biegaczki narciarskie przebywające na obozie wysokogórskim miały dwie godziny na udzielenie wywiadów licznie przybyłem dziennikarzom.

Właśnie zostałam zapytana czy myślę o seksie w czasie biegu- skomentowała wywiady Kristin Steira- odpowiedziałam na wiele pytań, zdarzają się i takie.

Therese Johaug zdaje sobie sprawę , że częścią jej obowiązków jest także udzielanie wywiadów, dlatego cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania.

- Czuję się jak maszyna- mówi Johaug - o Igrzyskach w Soczi zaczęłam myśleć zaraz po zakończeniu Olimpiady w Vancouver.

   Therese, mówi, że ma dobre przeczucia dotyczące startów w Soczi, przepracowała okres przygotowawczy według planu, nie ma problemów ze zdrowiem i nie może się już doczekać startów w Rosji. W sezonie letnim w porównaniu z poprzednimi latami, mocno ograniczyła starty w zawodach na nartorolkach i crossach.Teraz ,jak twierdzi zawodniczka oraz jej trener Egil Kristianssen, mogą trochę zmniejszyć obciążenia treningowe.

   Dotychczas byłam zbyt pazerna na starty latem, chciałam startować wszędzie, ale jak widzicie w tym sezonie letnim było inaczej

Rozluźniona Johaug, mysli o Tour de Ski i Olimpiadzie i robi to co do niej należy. Trenuje i pracuje nad poprawieniem techniki.

   W poprzednim sezonie olimpijskim odmówiłam udziału w Tour de Ski, uspakajam wszystkich w tegorocznym TdS wystartuję na pewno.
Mam teraz więcej doświadczenia niż 4 lata temu,wiem, że jeżeli zbyt długo przygotowuję się do jakiejś imprezy to zaczynam za dużo myśleć, np. ,że biegi narciarskie to strasznie ciężka dyscyplina.
A na to, nie mogę sobie pozwolić- dodaje ze śmiechem.

Jesteś zawsze wesoła i usmięchnięta, kiedy jesteś poważna?

   Na starcie.

Tyle portal adressa.no, czy Norweżki wystartują w Tour de Ski, czy też odpuszczą cykl (podobnie jak PŚ w Jakuszycach) dowiemy się zimą.

foto:youtube.com

/KaCe/

Komentarze - 1

markos markowski

Opublikowano: 2013-10-31 11:13:53

"W poprzednim sezonie olimpijskim odmówiłam udziału w Tour de Ski" Akurat, biegała wówczas nie najlepiej ale wycofała się po naprawdę fatalnej 5-ce klasykiem na szóstym etapie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl