Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Northug uratowany przez Coop ?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-11-20

Northug Petter logotyp
„Bez naszej pomocy Petter mógłby być stracony dla norweskiego sportu. Nie wystartowałby w igrzyskach, pucharze świata i mistrzostwach świata.” To zdanie znalazło się w liście do dziennika Dagbladet. Jego autorem jest Geir Jostein Dyngseth - dyrektor marketingowy firmy Coop, głównego sponsora Pettera Northuga.


Menedżer biegacza - Are Soerum Langas przyznał, że list miał wywołać szum medialny wokół sponsora, ale nie zawiera kłamstw: "Po ubiegłym sezonie Petter wyznał mi, że potrzebuje zmian, aby utrzymać motywację. Chciał sam decydować o swoim życiu, treningach i czasie wolnym" - stwierdził Langas.

Northug zdecydował odejść z reprezentacji. W utrzymaniu prywatnego zespołu i motywacji pomógł sponsor, który zapewnił mu kilkakrotnie wyższy dochód, niż stypendium Norweskiego Związku Narciarskiego (ok. 550 tysięcy złotych). Bardzo wątpliwe jednak, że na poważnie myślał o zakończeniu kariery. Poproszony przez dziennikarzy Dagbladet o komentarz odpisał sms z uśmiechniętą buźką i kilkoma emotikonami snu.
                                                                                                                           
Więcej o sporcie w Norwegii na NorweskiKiosk.blog.pl                                   źródło: dagbladet.no

Oslo, Grzegorz Białecki

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl