Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dario Cologna trenuje na trasach biegowych

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-03

Cologna Dario 3Informowaliśmy już o pozytywnym przebiegu operacji Dario Cologni, który podczas jednego z wieczornym joggingów uszkodził sobie więzadła w prawej stopie. Następnie pisaliśmy o rehabilitacji Szwajcara, a teraz możemy zauważyć, że Dario już trenuje na śniegu.

Po dobrym sezonie przygotowawczym, podczas jednego z ostatnich treningów, a dokładniej podczas wieczornego joggingu, doszło do wspomnianego incydentu.

Niespełna miesiąc temu odbyła się półtora godzinna operacja, której podjął się Doktor André Leumann. Fachowiec przyznał, że jest bardzo zadowolony z przebiegu operacji i oznajmił, że wszystko zostało przywrócone do normy. Jak sam zainteresowany podkreślił, Dario może rozpocząć rehabilitację jak tylko szybko to jest możliwe.

Dario Cologna również nie krył zadowolenia z operacji. Szwajcar oznajmił, że potrzebuje trochę wypoczynku aby jego kostka wypoczęła po zabiegu. Cały czas obecny przy Dario jest jego fizjoterapeuta.

Wstępna rehabilitacja aktualnego mistrza olimpijskiego w biegu indywidualnym na 15km techniką łyżwową z Whistler Olympic Park, a także obecnego mistrza świata w biegu łączonym z Fiemme, miała potrwać od 6 do 8 tygodni.

Aktualnie, wiele wskazuje na to, że Szwajcara na trasach Pucharu Świata ujrzymy nieco wcześniej. Wstępne plany zakładają, że Dario powróci pod koniec grudnia i wystartuje w morderczym cyklu Tour de Ski. Warto wspomnieć, że jeden z etapów TdS, czyli start w Lenzerheide, odbędzie się niedaleko rodzinnego domu Cologni.

"O kulach muszę chodzić tak do połowy grudnia. Zobaczymy co będzie potem, kiedy powrócę na biegówki. Póki co, wszystko zmierza w dobrym kierunku. Rehabilitacja przebiega naprawdę zgodnie z planem" - oznajmił Dario Cologna

Jak widać na załączonej fotografii, Dario cieszy się śniegiem i odbywa także treningi na biegówkach w Val Morteratsch w Pontresinie, a także na trasach maratonu Engadin. Rehabilitacja Szwajcara została połączona z treningami na nartach biegowych, oczywiście w nieco odmienny sposób, który widać na zdjęciu. Na starty jeszcze za wcześnie, ale trzymamy kciuki i liczymy, że naprawdę ujrzymy Cologne w cyklu Tour de Ski.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl