Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dwunastu Norwegów powalczy o miejsce w sztafecie olimpijskiej

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-08

W dzisiejszych zmaganiach sztafetowych 4x7,5km, w ramach Pucharu Świata w norweskim Lillehammer, zwyciężyli Rosjanie. Jednak trzy kolejne miejsca przypadły Norwegom. Aktualnie trener Trond Nystad ma trudny orzech do zgryzienia.

 

Trener męskiej grupy reprezentacji Norwegii, Trond Nystad, po dzisiejszych zmaganiach drużynowych, został zapytany o to ile Norwegów może powalczyć o miejsca w sztafecie podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Trond oznajmił, że na dzień dzisiejszy 12., ale niewykluczone, że ta liczba się zwiększy.

Szkoleniowiec, faktem braku Norwegów na najwyższym stopniu podium, zadowolony zbyt nie jest, ale jego humor poprawiły kolejne trzy pozycję w klasyfikacji dzisiejszego męskiego biegu rozstawnego, bowiem zajęli je jego podopieczni. Nystad podkreślił, że to świadczy o szerokiej grupie silnych norweskich biegaczy, którzy już rozpoczęli walkę o miejsce w czteroosobowej sztafecie podczas IO w Soczi.

 

Oto nazwiska dwunastu śmiałków: Eldar Roenning, Chris Andre Jespersen, Sjur Roethe, Finn Haagen Krogh, Paal Golberg, Dirdik Toenseth, Martin Johnsrud Sundby, Petter Northug, Niklas Dyrhaug, Simen Haakon Oestensen, Petter Eliassen, Tord Asle Gjerdalen

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl