2013-12-18
Sztab trenerski kadry nardodowej Norwegii, nia gwarantuje udziału Pettera Northuga na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Taka informacja padła z ust trenera rządzącego kadrą "dystansowców" Troya Nystada.
-Na podstawie dotychczasowych rezultatów Pettera, jest jasne, że nie spełnił kryteriów występu na Igrzyskach. Wiemy, że gdy jest w najwyższej formie, może wygrać każdą konkurencję w biegach narciarskich, jednak do najwyższej dyspozycji sporo mu dzisiaj brakuje.
Petter Northug, jeden z najwybitniejszych biegaczy narciarskich naszych czasów, dwukrotny mistrz olimpijski i dziewięciokrotny mistrz świata, przez dwa miesiące pauzował z powodu choroby. Czy zdąży nadrobić braki w treningu i przekonać do siebie trenerów kadry Norwegii dowiemy się w najbliższym czasie.
KaCe Źródło: nrk.no
Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.
* - pola obowiązkowe