Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Czy ujrzymy Dario Cologne na trasach w Jakuszycach?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-21

Powoli zbliżamy się do kolejnej edycji morderczego cyklu Tour de Ski. Pamiętacie zapewne, że Dario Cologna liczył na start w Tour de Ski, a przede wszystkim na występ w Lenzerheide. Jednak do końca nie wiadomo kiedy ujrzymy Szwajcara w zawodach Pucharu Świata.

 

Dario Cologna nadal pauzuje, nie wystartował w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Davos, ale ma nadzieję na udział w cyklu Tour de Ski. Przypomnijmy, że Dario po dobrym sezonie przygotowawczym, podczas jednego z ostatnich treningów, a dokładniej podczas wieczornego joggingu, uszkodził sobie więzadła w prawej stopie. Operacja, która odbyła się ponad miesiąc temu przebiegła pomyślnie, a rehabilitacja szła cały czas do przodu.

Informowaliśmy, że wstępna rehabilitacja aktualnego mistrza olimpijskiego w biegu indywidualnym na 15km techniką łyżwową z Whistler Olympic Park, a także obecnego mistrza świata w biegu łączonym z Fiemme, miała potrwać od 6 do 8 tygodni. Cologna już trenował pchanie w nieco inny sposób na biegówkach, teraz Szwajcar odstawił już kule i w pełni biega na biegówkach na trasach w Davos.

Cologna zeszłej niedzieli otrzymał tytuł najpopularniejszego sportowca Szwajcarii, teraz walczy o powrót do optymalnej dyspozycji i start w cyklu Tour de Ski. Jednak wydaje się, że bardziej realnym terminem powrotu Szwajcara będzie druga połowa stycznia. Tym samym możemy spodziewać się Dario na trasach na Polanie Jakuszyckiej, na których rozegrany zostanie Puchar Świata. Miejmy nadzieję, że ujrzymy tam Dario zarówno w sprincie rozgrywanym techniką łyżwową jak i w biegu ze startu wspólnego na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl