Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Szklarskiej Porębie: Na starcie zjawią się reprezentanci 23 krajów

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-23

Reprezentacje dwudziestu trzech państw z czterech kontynentów zgłosiły swój udział w Pucharze Świata w narciarstwie biegowym w Szklarskiej Porębie. Zawody na Polanie Jakuszyckiej zostaną rozegrane 18 i 19 stycznia 2014 roku. Biegacze i biegaczki będą rywalizować w sprintach techniką łyżwową oraz w biegach ze startu wspólnego na dystansie 10 (panie) i 15 (panowie) kilometrów.


Wśród reprezentacji, które wybierają się do Szklarskiej Poręby, są Stany Zjednoczone, Szwecja, Kanada i Rosja. Nie powinno więc zabraknąć czołowych nazwisk wielu z tych krajów. Startu na Polanie Jakuszyckiej najbardziej nie mogą doczekać się Amerykanie, którzy zawitają w swoim pierwszym, doskonale znanym, składzie.

Swojej reprezentacji nie zgłosiła Norwegia. W tym samym terminie odbędą się mistrzostwa tego kraju, które mają stanowić kwalifikacje do kadry narodowej na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi w 2014.

Norweskich zawodniczek zabraknie, ale frekwencja i tak będzie imponująca. Europę podczas Pucharu Świata FIS na Polanie Jakuszyckiej reprezentować będą: Austria, Chorwacja, Bułgaria, Czechy, Finlandia, Estonia, Francja, Niemcy, Węgry, Włochy, Polska, Rosja, Słowenia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja i Luksemburg. Z Azji przyjadą Kazachstan i Chiny, a z Ameryki Północnej Stany Zjednoczone i Kanada. Stawkę dopełni kadra Australii.


Piotr Walkowiak & Tomasz Hucał

Komentarze - 1

Xander

Opublikowano: 2013-12-23 22:11:16

WOW ile państw zgłosiło się na zawody w Polsce. Ja osobiście liczę na dobry start naszych zawodniczek. Może też objawi nam się jakaś młoda Polska zawodniczka. Na co bardzo liczę.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl