Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tour de Ski: Zmiany w reprezentacji Szwecji, powołanie Julii Svan

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-27

Jutrzejszego dnia w niemieckim Oberhofie startuje ósma edycja cyklu Tour de Ski. Wiemy, że niedzielne biegi pościgowe zostały zastąpione sprintami, a także, że trener reprezentacji Szwecji, Rikard Grip, wprowadził drobne zmiany w swojej drużynie.


Zmiany w dużej mierze dotyczy przeziębionej Britty Johansson-Norgren, którą zastąpi Julia Svan, córka słynnego Gunde Svana, która prezentowała się podczas ostatnich Mistrzostw Świata Juniorów w Libercu, gdzie wraz z koleżankami wywalczyła złoty medal w biegu drużynowym, a także barwnie rywalizuje w Pucharze Skandynawii, a czasami startuje również w maratonach narciarskich. Julia po bardzo dobrych występach w juniorskich mistrzostwach Szwecji, debiutowała w zawodach Pucharu Świata w minionym sezonie w Lahti, gdzie w biegu indywidualnym na 10 kilometrów techniką klasyczną zajęła 47. pozycję.

W cyklu Tour de Ski nie wystąpi również Tiio Soederhielm. Nie dysponowanego zawodnika zastąpi Jens Erikkson. Warto dodać, że również Sofia Bleckur z racji przeziębienia pożegnała się z TdS. Jednak trener Grip nie powołał następnej zawodniczki do rezerwy na nadchodzące zmagania.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl