Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tour de Ski: Martti Jylhae rezygnuje ze startów

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-27

Ósma edycja morderczego cyklu Tour de Ski startuje już jutrzejszego dnia w niemieckim Oberhofie. Do grupy specjalistów narciarstwa biegowego, którzy wycofali się z TdS dołączył fiński sprinter Martti Jylhae.


Martti Jylhae, który podczas sprintu w Davos, który odbywał się stylem łyżwowym, zajął 2. miejsce, z racji słabszego samopoczucia, postanowił odpuścić start w cyklu Tour de Ski. Reprezentant Suomi ma w planach odpoczynek, a następnie spokojnie będzie przygotowywał się do kolejnych zawodów Pucharu Świata oraz do Igrzysk Olimpijskich wraz ze swoim prywatnym szkoleniowcem Niclasem Grönem oraz kolegami z drużyny, czyli Anssim Pentsinenem i Mattiasem Strandvallem, który jest w trakcie rehabilitacji po złamaniu żeber w Livigno.

Dodam, że Martti swój triumf w Davos dedykował wszystkim fińskim sprinterom, także tym, którzy nie byli obecni w Davos. Fin oznajmił, że bardzo pomogła mu dieta, którą zaczął stosować w tym roku. Dieta składa się z sześciu posiłków dziennie bogatych w proteiny.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl