Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tour de Ski: Listy startowe sobotnich prologów

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-27

W sobotę rozpocznie się ósma edycja cyklu Tour de Ski. Początek imprezy został zaplanowany w niemieckim Oberhofie, gdzie mają się odbyć prologi stylem dowolnym na dystansach 3 km dla kobiet i 4 km dla mężczyzn. Pomimo tego, że na liście startowej widnieje nazwisko Justyny Kowalczyk, start Polki nie jest jeszcze potwierdzony.

 

Na konferencji prasowej Kowalczyk powiedziała, że szanse na start ocenia na 70 %, a decyzję podejmie wraz ze sztabem tuż przed biegiem. Dodała, że ten start potraktuje czysto treningowo.

 

Powodem całego zamieszania jest zmiana dystansu niedzielnego biegu. Z powodu braku śniegu organizatorzy nie dali rady przygotować dłuższej pętli niż 1500 metrów. Stąd zamiast biegu na 9 km stylem klasycznym w niedzielę odbędzie się sprint stylem dowolnym, co powoduje, że w całym cyklu tylko dwa z ośmiu biegów zostaną rozegrane stylem klasycznym.

Poniżej listy startowe sobotnich biegów:

 

Lista startowa biegu kobiet

Lista startowa biegu mężczyzn

 

na zdjęciu transport śniegu na trasy: fis-ski.com

 

Arkadiusz Zbróg

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl