Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tour de Ski: Justyna Kowalczyk wycofała się z rywalizacji!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-28

Cykl Tour de Ski startuje raptem za kilka godzin. Świat narciarstwa biegowego obiegła wiadomość, że Justyna Kowalczyk jednak wycofała się z rywalizacji w wyczerpującym TdS.

 

Justyna decyzję o wycofaniu się z Tour de Ski podjęła wraz ze swoim szkoleniowcem Aleksandrem Wierietielnym. Team Kowalczyk ma teraz w planach zgrupowanie w górach - miejsce jeszcze nie jest znane.

Przypomnijmy, że zmiana w Oberhofie spowodowała, że z ośmiu etapów Tour de Ski tylko dwa będa rozegrane stylem klasycznym: 1 stycznia w Lenzerheide (biegi na 10 i 15 km) oraz 4 stycznia w Val di Fiemme (5 i 10 km). Taka sytuacja sprawiła, że Polka nie miała zbytnio chęci aby startować w 8. edycji Tour de Ski. Przypomnijmy, że Justyna w cyklu Tour de Ski zwyciężała 4. razy pod rząd.

Całą sytuacją nie są zbyt zadowolone Marit Bjoergen i Therese Johaug. Szczególnie Marit skrytykowała decyzje FISu. Obie zawodniczki uznały, że bez rywalizacji z  Justyną Kowalczyk, ewentualny triumf w Tour de Ski nie będzie miał rzadnej prestiżowej rangi, a Odd-Bjoern Hjelmeset przyznał, że taka wygrana zostanie szybko zapomniana przez świat narciarstwa biegowego.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl