Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tour de Ski: Listy startowe kwalifikacji sprinterskich

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-29

Pierwotnie dzisiejszego dnia miały się rozegrać biegi pościgowe rozgrywane techniką klasyczną. Panie miały pobiec na 9, a panowie na 15 kilometrów. Jednak z racji nieodpowiednich warunków atmosferycznych oraz śniegowych, odbędą się sprinty techniką łyżwową.

 

Specjaliści narciarstwa biegowego, w drugim etapie cyklu Tour de Ski, rywalizować będą na znanej nam już pętli o długości 1500 metrów. Najdłuższy podbieg na trasie wynosi 16 metrów, suma przewyższeń 18m, a w sumie do pokonania pod górę mamy 34 metry.

 

Na starcie kwalifikacji kobiet staną wszystkie zawodniczki, które ukończyły wczorajszy prolog na 3km techniką łyżwową. Dokładnie o godzinie 12:30:15 serię eliminacyjną rozpocznie reprezentantka LKS Wiśniowa-Osieczany - Sylwia Jaśkowiec, która zajęła 3., historyczne, miejsce w sobotnim prologu.

 

LISTA STARTOWA KWALIFIKACJI KOBIET

 

W kwalifikacjach mężczyzn także wystąpią wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli sobotni prolog na dystansie 4,5km techniką łyżwową. Eliminace rozpocznie Calle Halfvarsson o godzinie 13:00:15.

 

LISTA STARTOWA KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

 

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

 

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl