Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tour de Ski: Ingvild Flugstad Oestberg nie ukończy całego touru

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-29

We wczorajszym prologu na 3km techniką łyżwową, Ingvild Flugstad Oestberg zajęła 13. miejsce i straciła do zwycięskiej Marit Bjoergen 15,5 sekundy. Wyrastająca na czołową gwiazdę narciarstwa biegowego Norweżka, postanowiła, że nie będzie rywalizowała do końca w cyklu Tour de Ski.

 

Z racji, że Ingvild rywalizowała jak do tej pory we wszystkich zawodach Pucharu Świata w obecnym sezonie, (warto przypomnieć wywalczone wraz z Maiken Caspersen Fallą ostatnio 2. miejsce w team sprincie rozgrywanym stylem klasycznym w Asiago) a następnie ma w planach starty w Novym Mescie, to postanowiła, że jej ostatnim startem w cyklu Tour de Ski będzie rywalizacja w szwajcarskim Lenzerheide. Jak sama zainteresowana podkreśliła, rywalizacja do samego końca w Tour de Ski byłaby zbyt dużym obciążeniem fizycznym.

Dodam, że po startach w Lenzerheide także wycofają się: Nathalie Schwarz, Bernhard Tritscher, Harald Wurm, a także podobne plany ma Maciek Staręga.

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

 

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl