Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Norweski Diabeł czyli Petter Northug w stylu rap

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-30

Szwedzki raper irańskiego pochodzenia Shadzhan Ganf nagrał piosenkę i teledysk, którego głównym bohaterem jest Petter Northug i jego wojna ze Szwedami.

 

Northug w teledysku ogranicza swój udział do kilku już kultowych stwierdzeń w norwesko - szwedzkiej rywalizacji na słowa. Określenia takie jak "i kto tu jest królem" czy też "szwedzi biegają na nartach jak dzieci" należą do tych łagodniejszych.

 

W klipie pada też określenie pod adresem Northuga, którego użył na żywo w transmisji telewizyjnej jeden ze szwiedzkich komentatorów - "świnia". Tym określeniem Szwed określił Norwega po jego skandalicznym zachowaniu na finiszu sztafet Mistrzostw Świata w 2011 roku. Petter zatrzymał się przed linią mety i spokojnie czekał na goniącego go Szweda, by w ostatniej chwili przekroczyć bokiem linię mety. Skomentował to później następująco "chciałem dać im chwilę nadziei".

 

Relacje Northugowo - szwedzkie do łatwych nie należą, tym bardziej że ten pierwszy uwielbia wręcz prowokować rywali. Do kolejnych medialnych wystepków należy m.in. zagranie na nosie rywalom,  tuż przed metą  pierwszych sztafet sezonu 2011/12.

 

Piosenka jak stwierdził Petter sama wpada w ucho i siedzi w jego głowie od ponad tygodnia. Jaki odniesie skutek i czy stanie się przebojem - przekonajcie się sami.

 

V I D E O

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl