Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tour de Ski: Chris Andre Jespersen tłumaczy swoją absencję w finałach sprintu

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-31

Członek Teamu United Bakeries, zawodnik, który po startach w Kuusamo i Lillehammer za wszelką cenę chciał otrzymać szansę dłuższego zaprezentowania się w kadrze narodowej Norwegii, czyli Chris Andre Jespersen, tłumaczy swoją absencję w ćwierćfinałach drugiego etapu Tour de Ski.

 

Drugi w biegu indywidualnym na 30 kilometrów techniką łyżwową w Davos i trzeci w prologu Tour de Ski w Oberhofie, Jespersen, przebrnął przez kwalifikacje sprinterskie techniką łyżwową drugiego etapu TdS w Oberhofie, lecz nie zjawił się na starcie swojego ćwierćfinału.

Po wspomnianych kwalifikacjach Jespersen miał problemy z gardłem i czuł ucisk w piersiach, dlatego też nie chciał ryzykować występu w ćwierćfinale sprintu, którego zresztą nie preferuje. Wszystko zostało zapoczątkowane w pokoju hotelowym, w którym nie przespał zbyt długo nocy. Prawdopodobnie zawiniła wykładzina podłogowa gromadząca wiele pyłków. Norweg, który w klasyfikacji TdS zajmuje 10. miejsce, uspokoił, że czuje się dobrze i jest gotowy do walki w dalszych etapach Tour de Ski.

 

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl