Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dario Cologna powróci do rywalizacji podczas Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-31

To już pewne! Reprezentant Szwajcarii, kultowa postać narciarstwa biegowego, Dario Cologna, powróci do rywalizacji w Pucharze Świata w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej!


Dario liczył, że po długiej rehabilitacji uda mu się wystąpić w cyklu Tour de Ski. Jednak Cologna nie czuł się jeszcze zbytnio na siłach aby przystąpić do morderczego cyklu.

Obecnie aktualny mistrzy olimpijski w biegu indywidualnym na 15km techniką łyżwową z Whistler Olympic Park, a także obecny mistrz świata w biegu łączonym z Fiemme czuje się o wiele lepiej i cały czas trenuje aby powrócić do rywalizacji Pucharu Świata podczas zawodów w Szklarskiej Porębie, na trasach na Polanie Jakuszyckiej!

 

Oto komentarz na temat pobytu oraz startu zawodnika podczas ostatniego PŚ w Szklarskiej Porębie, króty uzyskałem bezpośrednio od Dario Cologni, podczas rozmowy na Polanie Jakuszyckiej: "Generalnie w Polsce, w tym miejscu gdzie odbywa się Puchar Świata, bardzo mi się podoba. Mój start był dobry i jestem z niego zadowolony tak jak z tutejszej publiczności, która jest wspaniała"

 

Przypomnijmy, że Dario zajął 2. miejsce w biegu indywidualnym na 15 kilometrów techniką klasyczną. Zwyciężył aktualny mistrz świata w biegu ze startu wspólnego na 50km techniką klasyczną, Johan Olsson, a trzecie miejsce zajął Alexander Legkov.

 

Dario, do zobaczenia na w Jakuszycach!

 

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl