Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Marit Bjoergen wycofała się z Tour de Ski!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-01

Jak informuje portal Eurosport.Onet.pl Marit Bjoergen wycofała się z Tour de Ski! Norweżka ma problem z formą i zdrowiem. We wtorek zajęła dopiero 13. miejsce w sprincie techniką dowolną w Lenzerheide i straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

 

- Jest mi przykro, że porzucam Tour, ale kiedy forma nie daje mi możliwości walki o zwycięstwo w tej imprezie to ważne jest dla mnie, aby skupić się teraz na przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Soczi - napisała w oświadczeniu Bjoergen.

 

Norweska mistrzyni zmagała się nie tylko ze słabą dyspozycją fizyczną, ale także problemami zdrowotnymi. - Marit miała infekcję wirusową. Pojawiły się bóle brzucha przed wtorkowym startem, a po biegu ćwierćfinałowym jeszcze się nasiliły. Doszła także do tego gorączka i grypa żołądkowa. Teraz będzie przez kilka dni odpoczywała w domu. Cały czas pozostanie pod naszą opieką - zapewnił fizjoterapeuta ekipy Dag Lunder.

 

- Dla Bjoergen to bardzo przykre, że musi zrezygnować z dalszych startów w TdS. Ale kiedy nie jest w dobrej dyspozycji, dalsze występy nie mają sensu. To odpowiednia decyzja - powiedział trener kadry Egil Kristiansen.

 

KR

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl