Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tour de Ski: To teraz dopiero zaczyna się tour

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-02

Jak podkreśla główny norweski szkoleniowiec Vidar Loefshus, to dopiero teraz zaczyna się 8. edycja cyklu Tour de Ski, w związku z czym podjęte zostały przez Norwegów odpowiednie środki przed ostatnimi trzema etapami touru.

 

"Podjęliśmy odpowiednie środki przed trzema ostatnimi etapami Tour de Ski. To nie jest zbieg okoliczności. To teraz dopiero zaczyna się tour" - podkreślił Vidar

Nie ulega wątpliwości, że teraz cykl Tour de Ski wkracza w odpowiednia, a zarazem decydującą fazę rywalizacji o miano najbardziej wszechstronnej biegaczki i wszechstronnego biegacza. W ekipie norweskiej panuje ekscytacja oraz radość przed jutrzejszym biegiem pościgowym na 15km techniką łyżwową pań oraz na 35km również łyżwą panów. Wszystko z racji ogromnej szansy na pierwszy, historyczny, a być moze nawet podwójny triumf Norwegów w TdS, w którym do tej pory nie odnieśli zwycięstwa.

Aktualnie liderami Tour de Ski są Astrid Uhrenhold Jacobsen oraz Martin Johnsrud Sundby, ale w rywalizacji kobiet to nadal Therese Johaug jest główną kandydatką do przekroczenia mety na pierwszym miejscu na stoku Alpe Cermis.

Jak oznajmił Loefshus, teraz większa uwaga będzie skupiona na norweskich biegaczach rywalizujących w TdS. Szczególnie dokładnie będą testowane narty biegowe oraz zostanie zapewniony odpowiedni transport na miejsce zawodów. Zjawili się również prywatny kucharz, dietetyk oraz fizjolog reprezentacji.

Vidar także dodał, że tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi, Norwegowie powrócą do Włoch aby potrenować przed najważniejszym wydarzeniem sezonu, czyli zimową olimpiadą.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl