Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Czy ujrzymy Norwegów podczas Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-02

Dokładnie za dwa tygodnie Norwegowie mają w planach rozegrać swoje krajowe mistrzostwa w Molde. Jednak warunki śniegowe oraz atmosferyczne w norweskim ośrodku narciarskim nic dobrego nie wróżą. Czy zatem jest szansa na przełożenie krajowych czempionatów, a tym samym na pojawienie się Norwegów na Polanie Jakuszyckiej podczas Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie?


Jak podkreśla rzecznik prasowy mistrzostw Norwegii w biegach narciarskich, Hugo Tingvoll, warunków odpowiednich do biegania na nartach, a tym samym do rozegrania tak wielkich zawodów nie ma. Trochę lodu występuje na stokach, to wszystko. Temperatura powietrza aktualnie sięga 7,8 stopni, a w grudniu dochodziła nawet do 12 stopni, a nie schodziła poniżej zera.

Aktualna temperatura oraz zapowiedzi na kolejne dwa tygodnie nie wróżą nic dobrego. Praktycznie nie będzie można uruchomić armatek śniegowych aby naśnierzyć i odpowiednio przygotować trasy biegowe w Molde. Bez uprzejmości pogody nie można wyprodukować sztucznego śniegu.

Dzisiejszego wieczoru ma odbyć się specjalne posiedzenie w całej zaistniałej sytuacji i powinny zostać podjęte odpowiednie decyzje w sprawie mistrzostw Norwegii w biegach narciarskich.

Przypominam, że w dniach 18.-19. stycznia 2014 roku odbędzie się Puchar Świata w narciarstwie biegowym w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej. Eldar Roenning zapowiedział, że za wszelką cenę chce pojawić się w Polsce. Co prawda to wciąż mały procent szansy, ale być może także ujrzymy w Jakuszycach całą reprezentację Krainy Wikingów.

 

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl