Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Vibeke Skofterud rezygnuje z TdS, start podczas IO stoi pod znakiem zapytania

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-03

Vibeke Skofterud opuściła ósmą edycję cyklu Tour de Ski. Reprezentantka Norwegii wróciła do domu, a jej występ podczas Igrzysk Olimpijskich pozostaje pod znakiem zapytania.

 

Po chimerycznym, a zarazem przerwanym minionym sezonie 2012/2013, zmotywowana do walki o czołowe pozycję Skofterud powróciła do rywalizacji w Pucharze Świata. Do tej pory Norweżka nie prezentuje formy, do której zwykła nas przyzwyczaić. Sezon ponownie nie układa się po jej myśli, a najlepszym jej miejscem jest 14 miejsce w biegu pościgowym na 10km techniką łyżwową w Kuusamo.

W cyklu Tour de Ski Skofterud z ledwością weszła pod koniec trzeciej dziesiątki w dwóch jego etapach. W prologu na 3km łyżwą zajęła 27. miejsce, a na 10km klasykiem ze startu wspólnego przekroczyła linię mety jako 28. Tym samym Vibeke podjęła decyzję o rezygnacji z dalszych etapów TdS. Aktualnie Norweżka powróciła do domu i przeznaczy kilka dni na odpoczynek, po czym spokojnie zacznie trenować w okolicach Lillehammer.

Trener Egil Kristiansen oznajmił, że na dzień dzisiejszy Vibeke Skofterud nie jest częścią olimpijskiego teamu Norwegii, ale drzwi nie są zamknięte. W ciągu dwóch nadchodzących tygodni, triumfatorka Biegu Wazów 2012, członkini Teamu NPRO, musi udowodnić, że aspiruje do medalowych pozycji w Soczi. Jeśli ten plan się nie powiedzie, to Skofterud zabraknie podczas największego wydarzenia sezonu 2013/2014.

 

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl