Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mari Laukkanen i Matias Strandvall powracają do PŚ

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-07

Już w nadchodzący weekend karuzela Pucharu Świata w narciarstwie biegowym skieruje się do Novego Mesta, gdzie rozegrane zostaną sprinty indywidualne techniką łyżwową i drużynowe rozgrywane stylem klasycznym, w których powróci Matias Strandvall oraz Mari Laukkanen.


Przypomnijmy, że podczas obozu w Livigno, przed PŚ w Asiago, kontuzji żeber doznał fiński, dobrze znany, sprinter Matias Strandvall, który idąc na trening, na trasy biegowe w Livigno, poślizgnął się na zlodowaciałej jezdni i w efekcie niefortunnie upadł łamiąc sobie żebra. Podczas rehabilitacji, Matias sporo czasu pracował na rowerze stacjonarnym. Po dwóch tygodniach od wypadku, Strandavall powrócił do treningów na trasach biegowych i aktualnie ma się dobrze.

W grupie Magnara Dalena, podczas startów w Czechach, ujrzymy również specjalizującą się na co dzień w biathlonie Mari Laukkanen, która w minionym sezonie w sprincie techniką łyżwową w Soczi zajęła wysokie 5. miejsce, a warto wspomnieć, że wówczas Finka okazała się najlepsza w kwalifikacjach. Mari reprezentująca Vuokatti, ma już spore osiagnięcia w narciarstwie biegowym. Przede wszystkim jest złotą medalistką w sprincie techniką łyżwową podczas Mistrzostw Świata U23 w niemieckim Hinterzarten, które miały miejsce w 2010 roku, a także srebrną medalistką, również w sprincie, tylko odbywającym się klasykiem w Praz de Lys Sommand w 2009 roku. W 2008 roku w Val Venosta, również w imprezie U23 wywalczyła brąz w finale sprintu łyżwą.

Jeśli chodzi o reprezentantów Krainy Tysiaca Jezior na kolejne zawody Pucharu Świata, to barwy Suomi będą reprezentować:

kobiety: Riikka Sarasoja-Lilja, Mari Laukkanen, Anne Kylloenen, Aino-Kaisa Saarinen, Mona-Liisa Malvalehto

mężczyźni: Anssi Pentsinen, Ari Luusua, Martti Jylhae, Matias Strandvall, Juho Mikkonen

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl