Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Oeystein Pettersen zawodnikiem dystansowym?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-08

Można go śmiało nazywać rasowym specjalistą od sprintów, mowa oczywiście o reprezentancie Norwegii Oeystenie Pettersenie, który rozważa nad wyjściem ze swoistej specjalizacji sprinterskiej.


Aktualnie popularny Poelsa nie jest w najwyższej dyspozycji jeśli chodzi o zmagania sprinterskie, a jego forma w nieco dłuższych biegach znacznie ewoluowała, jak sam zainteresowany podkreślił. Warto wspomnieć, że ostatnio w Pucharze Skandynawii w Pitea, w biegu indywidualnym na 15km techniką klasyczną, Oeystein ze swoim czasem uplasował się na 6. pozycji. Zwyciężył Eldar Roenning przed Larsem Nelsonem oraz Emilem Joenssonem. 4. miejsce zajął Simen Haakon Oestensen, 5. powracający do startów Iivo Niskanen, a 6. wspomniany Oeystein.

Jeśli doszłoby do takiej sytuacji, że Pettersen miałby się skupić na startach w biegach dystansowych, to miałoby to dopiero miejsce w następnym sezonie. Na razie Norweg ma sporo czasu aby to wszystko na spokojnie przemyśleć.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl