Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Matti Heikkinen zmienił swoje plany przygotowawcze

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-08

Nie tylko w centralnej Europie występują problemy ze śniegiem. Na południu Krainy Tysiąca Jezior, czyli Finlandii, także nie ma zbyt komfortowych warunków do trenowania. Matti Heikkinen nie chciał czekać i zmienił swoje plany przygotowawcze.

 

Aktualnie Matti Heikkinen zregenerował siły po cyklu Tour de Ski i miał zamiar wystartować w biegu indywidualnym na 15 kilometrów techniką klasyczną w Vantaa, ale warunki śniegowe oraz atmosferyczne nie są zbyt łaskawe, a tym samym zawody mogłyby się odbyć ze sporymi problemami.

Co ciekawe, warto wspomnieć o trasach biegowych Hakunila, które modyfikowane są z myślami o trudnych profilach jakie będą w Soczi. Pierwotne plany modyfikacji tras Hakunila w związku z MŚ, IO zaproponował w 1997 roku Jari Isometsa.

Nieco lepsze warunki panują na trasach w Laajavuori w Jyvaskyla, gdzie Matti ma zamiar się wybrać. Przed wyjazdem jednak poprosił o zdjęcia jak wyglądają trasy i następnie postanowił wyruszyć w niedaleką podróż. Jednak głównym elementem przygotowawczym Fina do IO pozostaje obóz na wysokościach, który odbędzie się w Livigno.

Mistrz Świata w biegu indywidualnym na 15 kilometrów techniką klasyczną z Oslo z 2011 roku będzie chciał sięgnąć po kolejny indywidualny krążek podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl