Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nove Mesto w Czechach, przed Pucharem Świata w biegach narciarskich

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-10

Jutro i pojutrze (11-12 styczeń) Puchar Świata w biegach narciarskich startuje w czeskim Novem Meste. Na przygotowanej trasie odbywają sie treningi z udziałem polskiej kadry.

 

Jak informują organizatorzy na trasach panuje duży ruch, okolice wokół zimowego stadionu powoli zapełniają się wozami transmisyjnymi różnych telewizji, a biuro prasowe przeżywa prawdziwe oblężenie.

 

Parking dla serwisowych ciężarówek jest zapełniony po brzegi, jednak nad wszystkimi góruje dwupoziomowa ciężarówka Norwegii. Czy podobnie będzie z zawodnikami tego kraju - dowiemy się po jutrzejszych kwalifikacjach.

 

Organizatorzy są bardzo zadowoleni z potwierdzenia startu przez Justynę Kowalczyk, którą uważają za największą "atrakcję" zawodów Pucharu Świata w Novym Mescie. Z Polski do nas jest niedaleko, spodziewamy się dużej grupy polskich kibiców - poinfomowano nas w rozmowie telefonicznej - Justyna Kowalczyk i Nikita Kriukow to dla nas największe gwiazdy imprezy. Zainteresowanie z Polskiej strony bardzo wzrosło po informacji o starcie Justyny u nas, nasze biuro prasowe przeżywa prawdziwe oblężenie, nawet nie wiedziałem, że w Polsce tyle redakcji pisze o biegach narciarskich.

 

Czesi są także bardzo zadowoleni z wczorajszej informacji dotyczącej Pucharu Świata w Jakuszycach. Po potwierdzeniu przez Polaków, że PŚ w Jakuszycach nie jest zagrożony, większośc ekip przedłużyła pobyt u nas do wtorku lub środy w przyszłym tygodniu.

 

Jutro zostaną rozegrane sprinty indywidualne stylem dowlonym, a w niedzielę team sprinty stylem klasycznym. Oprócz naszej gwiazdy Justyny Kowalczyk liczymy na kolejne punkty Pucharu Świata Macieja Staregi i Sylwii Jaśkowiec i miłe zaskoczenie w wykonaniu Agi Szymańczak i Sebastiana Gazurka.

 

Na zdjęciu kompleks Arena Vysocina - miejsce rozgrywania zawodów.

 

/KaCe/

Komentarze - 1

tolek

Opublikowano: 2014-01-10 18:15:50

Niema Sylwii tylko Aga Szymańczak !!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl