Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Czescy biegacze narciarscy już wiedzą kto pojedzie do Soczi

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-10

Czeski Związek Narciarski ogłosił skład reprezentacji w biegach narciarskich na Igrzyska Olipijskie Soczi 2014. Trzy zawodniczki i pięciu zawodników zobaczymy na trasach w Rosji.

 

Pewniakami w składzie naszych południowych sąsiadów są: Karolina Grochova, Pertra Novakova i Eva Vrabcova - Nyvltova oraz Lukas Bauer, Jiri Magal, Martin Jaks, Ales Razym o Petr Novak.

 

Jak powiedział trener Czechów Miroslav Petrasek, wśród pań wybór był oczywisty - do Soczi pojadą wszystkie uczestniczki Tour De Ski. Jeżeli chodzi o męską część kadry czeskie kryteria spełnili pierwsi czterej wymienieni narciarze. Petr Novak został zakwalifikowany decyzją trenera.

 

Novak zasłużył na wyjazd m.in. bardzo dobrym wystepem we włoskiej La Sgambedzie, gdzie uległ tylko Petterowi Northugowi. Na Igrzyska nie pojadą Martin Koukal były Mistrz Świata oraz dwukrotny medalista MŚ w sprintach Dusan Kozisek.

 

Jeżeli chodzi o Koziska, to ma jeszcze szansę, ale musi pokazać się z jak najlepszej strony w Novem Meste (Puchar Świata). Martin Koukal w ogóle nie był brany pod uwagę - ani jego wyniki w ostatnich trzech latach, ani ostatnie wypowiedzi w mediach nie dały nam żadnego argumentu, żeby zabrać go na Igrzyska - skomentował nominację trener Czechów Petrasek.

 

Można tylko pozazdrościć Czechom luksusu wyboru, w domu zostaną medaliści Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich.

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl