Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Wstępny skład Finów na Igrzyska Olimpijskie

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-13

Podczas ostatniego Pucharu Świata w biegach narciarskich, który miał miejsce w czeskim Novym Mieście, a także innych okoliczności, kilkoro fińskich biegaczy zapewniło sobie występ w Igrzyskach Olimpijskich.


Mona-Lisa Malvalehto, Lari Lehtonen, Juho Mikkonen, Iivo Niskanen, Ville Nousiainen i Anssi Pentsinen mogą być już niemal pewni udziału podczas najważniejszego wydarzenia sezonu.

Do olimpijskiej grupy Magnara Dalena (Anne Kylloenen, Krista Lahteenmaki, Kerttu Niskanen, Riitta-Liisa Roponen, Sami Jauhojarvi, Matti Heikkinen, Martti Jylhae) po ostatnim periodzie, a także po zmaganiach w Novym Meście dołączyli wspomiani: Mona-Lisa Malvalehto, Lari Lehtone, Anssi Pentsinen i Ville Nousiainen. Jeśli chodzi o Juho Mikkonena i Iivo Niskanena, to jako młodzi, prężnie rozwijający się zawodnicy, również wypełnili limity, a także jako potencjalna przyszłość fińskich biegów narciarskich, cieszą się sporym uznaniem.

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się oficjalne eliminacje do IO, które również są Mistrzostwami Suomi, a będą miały miejsce w Vantaa na południu Krainy Tysiąca Jezior. Nie wykluczone, że jeszcze skład imienny Finów może ulec zmianie.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl