Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dario Cologna nie wystartuje w Szklarskiej Porębie

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-15

Dario Cologna jednak nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie. Zamiast na Polanie Jakuszyckiej weźmie udział w Mistrzostwach Szwajcarii w Lyesin.

 

Przyczyną takiej decyzji Szwajcara jest obawa o brak śniegu i możliwości treningu na trasach wokół Polany Jakuszyckiej. Wybierając start w Mistrzostwach Szwajcarii w Lyesin mógłby nadal spokojnie trenować w Davos.

 

"W Davos mamy dobre warunki do treningu. Start w Leysin pozwoliłby ograniczyć podróże, a zaplanowane dystanse dobrze pasują do planu treningowego Dario" - wyjaśniła Guri Hetland w komunikacie Swiss-Ski (czyli Szwajcarskiego Związku Narciarskiego).

 

Jeszcze w ubiegłą niedzielę po zawodach w Chamonix Dario Cologna opowiadał o swoich planach związanych związanych z przygotowaniami do Soczi: "W Szklarskiej Porębie nie oczekuje od siebie zbyt wiele. W Toblach chciałbym już być bardziej zadowolony i sklasyfikowany z przodu".

 

Mistrzostwa Szwajcarii odbędą się 18 i 19 stycznia. W sobotę planowany jest bieg indywidualny stylem klasycznym na 15km, a w niedzielę bieg pościgowy na tym samym dystansie łyżwą.

 

Źródło: swiss-ski.ch

Komentarze - 3

Mądry

Opublikowano: 2014-01-15 17:34:57

Martwimy się o brak transmisji kombinacji w Seefeld, ale sprintu mężczyzn w Szklarskiej też nie zobaczymy, bo nie wierzę w TVP która jak zwykle pewnie będzie ględzić w studio zamiast pokazać zawody mimo iż mają prawa do zawodów w Polsce!

Raku

Opublikowano: 2014-01-15 17:41:11

TVP Sport ma w swoim programie transmisję ze wszystkiego, także "na papierze" nie ma się o co martwić, a jak zrealizują te zawody to już kwestia wróżenia z fusów. Ja jednak myślę, że ze względu na Staręgę będzie im zależeć na pokazaniu ćwierćfinałów skoro na polskie zawody mają prawa.

Mądry

Opublikowano: 2014-01-15 17:45:44

Chyba przeceniasz jednak TVP, ale oby twój optymizm się spełnił.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl