Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jessica Diggins wybiera się na MŚ U23 w Val di Fiemme

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-21

Coraz bliżej kolejnych Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowców U23, które tym razem zawitają do Doliny Płomieni, czyli Val di Fiemme. Wraz z nimi zawita tam znana i lubiana w świecie narciarstwa biegowego Jessie Diggins.


Jessie Diggins specjalizująca się w biegach rozgrywanych techniką łyżwową, a przede wszystkim w sprintach, złota medalistka w team sprincie właśnie łyżwą z Fiemme 2013 z Kikkan Randall, wybiera się na Mistrzostwa Świata Juniorów i U23.

Niespełna 23 letnia Amerykanka, która ostatnio zajęła 5. miejsce w sprincie łyżwą w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej (upadek przed zakrętem na stadionie z Laurien Van Der Graaff) startowała już na MŚJ w Praz de Lys Sommand w 2009, w Hinterzarten w 2010 i w Otepaeae w 2011, a także na MŚ U23 w Erzurum w 2012, ale wówczas nie zbliżała się zbytnio do medalowych pozycji.

W zawodach Pucharu Świata stawała jedynie na podium dwukrotnie w team sprintach rozgrywanych techniką łyżwową (na 2. miejscu w Mediolanie 2012 i na najwyższym stopniu podium w Quebecu 2012 oczywiście z Kikki Randall) oraz dwukrotnie w sztafetach 4x5km, ostatnio w Lillehammer, gdzie Amerykanki wywalczyły kolejne, po Gaellivare 2012, trzecie miejsce.

Oczywiście największym sukcesem zawsze uśmiechniętej Jessici jest złoty medal Mistrzostw Świata z Val di Fiemme 2013 w team sprincie łyżwą wraz z Kikkan Randall, kiedy to na swojej ostatniej zmianie Jessica złamała kijek, ale mimo to po fenomenalnej walce przekazała prym dowodzenia Kikkan w komfortowej sytuacji i Amerykanki sięgnęły po złoty, mistrzowski krążek.

Teraz przed Jessicą Diggins, podczas drogi do jej pierwszych Igrzysk Olimpijskich, wyjazd na kolejne Mistrzostwa Świata U23, które jako trzecia, po Mistrzostwach Świata i Uniwersjadzie, impreza zawita do włoskiego Val di Fiemme.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 1

wesoł69

Opublikowano: 2014-01-21 16:40:51

Wałbrzych kibicuje Jessie! :)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl