Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich cały czas trwają

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-24

Zbliżamy się coraz większymi krokami do Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Przed nami oczywiście jeszcze jeden przystanek, czyli Puchar Świata we włoskim Toblach. Jednak aktualnie wiele drużyn odbywa swoje kolejne obozy przygotowawcze do największego wydarzenia obecnego sezonu.


Reprezentacja Polski odpuszcza starty w kolejnym Pucharze Świata, który zawita do włoskiego Toblach. Aktualnie podopieczne trenera Ivana Hudaca i podopieczni trenera Janusza Krężeloka przebywają na obozie wysokogórskim w Santa Caterina nieopodal Bormio, a następnie wybierają się do Passo di Lavaze, a stamtąd już na Krasną Polanę.

Szwedzi wybrali się do Seiser Alm i dobrą wiadomością jest fakt, że dołączył do nich Johan Olsson. Podobnym krokiem podążyli Amerykanie, którzy po 4 dniowej przerwie związanej z zawodami w Jakuszycach powrócili do Seiser Alm. Na wysokościach również można spotkać Kanadyjczyków oraz Norwegów. Niektórzy z Norwegów jak i Włochów przebywają nieco niżej, czyli w Monte Pana.

Finowie skierowali się do Toblach i na pewno wystartują w kolejnych zawodach Pucharu Świata, które będą pełniły ostateczną okazję do zakwalifikowania się do olimpijskiego teamu fińskich specjalistów narciarstwa biegowego. Niemcy podobnie skierowali się na włoskie wysokości oraz do Toblach.

Pierwsza drużyna Francji ostatni tydzień między Novym Mestem, a Szklarską Porębą oraz kilka dni po zawodach na Polanie Jakuszyckiej, spędziła na zgrupowaniu w Praz de Lys Sommand. Choć Maurice Manificat i Jean Marc Gaillard wybrali nieco inną drogę przygotowań do IO i wybrali się do Premanon. Dwójka Francuzów zawitała tam już na kilka tygodni przed rozpoczęciem sezonu PŚ 2013/2014.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl