Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Szymon Krasicki: „Dla ludzi chorych jest paraolimpiada i tam powinna startować Bjoergen z koleżankami”

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-04

Kontrowersyjnych wywiadów ciąg dalszy. Tym razem na łamach Przeglądu Sportowego o podgrzanie konfliktu na linii Polska-Norwegia postarał się profesor Szymon Krasicki. Były biegacz narciarskich, a także trener wprost powiedział gdzie powinna startować Marit Bjoergen.

 

- Zgadzam się z tym, co w tej sprawie w miarę delikatnie mówi Justyna i ostro, bez ogródek trener Wierietielny. Dla ludzi chorych jest paraolimpiada i tam powinna startować Marit Bjoergen z koleżankami. Po igrzyskach w Vancouver w 2010 roku Słowenka Petra Majdic wystąpiła z propozycją, by w Europie była jedna klinika, w której ci sami ludzie badaliby tych wszystkich sportowców astmatyków według jednakowej procedury i wydawali orzeczenie, czy na pewno są chorzy. Nie podejrzewam lekarzy norweskich o machinacje, ale uważam, że igrzyska to impreza dla ludzi zdrowych. Choć zdaję sobie sprawę, że taki przepis dotknąłby też w ostatnich latach część czołowych polskich sportowców.

 

Profesor wypowiedział się także na temat szans Justyny Kowalczyk w Soczi. - Na 10 km klasykiem jest zdecydowaną faworytką i powinna wygrać, o ile tylko nie stanie się nic dramatycznego ze smarowaniem. W Soczi śnieg jest inny, bliskość morza i wilgotność robią swoje. Ale te zagrożenia dotyczą wszystkich poza Rosjanami. Norweżkom też nie będzie łatwo.

 

Szymon Krasicki skomentował także starania Krakowa o IO w 2022 roku - Wiele osób w tej sprawie mówi nieprawdę, podczas gdy największy i najdroższy obiekt już jest praktycznie gotowy. To jest hala w Czyżynach na 15 tysięcy osób, która jest tak pomyślana, że w parę dni, a najwyżej w tydzień można tam zrobić lodowisko i oddać łyżwiarzom figurowym. Co do hokeja, są dwa pomysły, ale o nich nie mogę publicznie mówić, bo pewne sprawy właśnie są dogrywane. Mamy za to już teraz wstępną zgodę rektora AWF na to, by na terenie uczelni powstał tor do łyżwiarstwa szybkiego, który po igrzyskach stałby się wielofunkcyjną halą.

 

KR Źródło: Przegląd Sportowy

Komentarze - 3

Zbójnik

Opublikowano: 2014-02-04 22:29:25

Ile można? czy Pan Krasicki nie czyta światowych doniesień na temat leków astmatycznych? Czy uważa że w WADA zasiadają wielbiciele norweskich biegów czy mówiąc wprost debile? Najbardziej jednak smuci mnie to, że wypowiada się na ten temat jedyny w naszym kraju specjalista od tego sportu (jaki kraj taki specjalista). Życzę Justynie 6go miejsca klasykiem, Już nie za Teresą czy Marit ale za Heidi za Charlottą i może Kertu czy inna finką. Co więcej, tacy własnie specjaliści tworzą chorą atmosferę, bo jak inaczej nazwać komentarze wielkiego duetu Benia i Mareczek mówiący przed startem w Toblach "To jest ostateczny sprawdzian przed Sochi" a po starcie "do Sochi daleko, nieudany start pewnie przez dokuczjąca kontuzję, to nic nieznaczący start" chore!!! Justyna ponad wszystko, dobrze że już się zastrzegają że śnieg jest wyjątkowy (bo przecież servismeni dowiedzieli się wczoraj gdzie jadą i nie przygotowali się do tego, kto wiedział że igrzyska będą w Soczi?) przynajmniej będzie na kogo zwalić...

Jan

Opublikowano: 2014-02-05 10:20:06

Rozumiem, że pan Krasicki także Korzeniowskiego wysłałby na paraolimpiadę?

Raku

Opublikowano: 2014-02-05 10:48:47

Ja zawsze byłem zwolennikiem jasnych zasad - albo jakiś lek jest dozwolony dla wszystkich albo dla nikogo. Skoro zdrowym nie pomoże, to nie ma żadnych przeciwwskazań - jeśli zdrowy chce się truć czy faszerować, to jest jego wola. Już się pogubiłem w tych wszystkich doniesieniach i jeśli lek jest ogólnodostępny, to ta afera robi się śmieszna. Jeśli jednak dalej jest tylko dla wybranych, a doktorzy twierdzą "no przecież zdrowym nie pomoże", to uważam, że nie jest to w porządku.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl