Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Grypa żołądkowa w ekipie Szwecji, Halfvarsson nie wystąpi w skiathlonie

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-06

Niezbyt ciekawe wieści docierają ze szwedzkiego obozu biegaczy narciarskich. Tuż przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich, kilkoro skandynawskich biegaczy zmaga się z problemami żołądkowymi.


Zaczęło się w zasadzie kilka dni temu w Davos, gdzie wymiotować zaczął Calle Halfvarsson. Na dzień dzisiejszy z poważnymi problemami żołądkowymi zmaga się czwórka szwedzkich biegaczy: Ida Ingemarsdotter, Hanna Erikson, Calle Halfvarsson oraz Simon Persson. Najgorsze, że nie wiadomo co jest przyczyną nagłych dolegliwości.

Niestety z racji grypy żołądkowej, jeden z najmocniejszych szwedzkich biegaczy, Calle Halfvarsson nie wystartuje w niedzielnym skiathlonie. Dodatkowo nie pobiegnie Johan Olsson, który po przebytej kontuzji jeszcze nie zostanie wystawiony do walki w pierwszej konkurencji IO. Ich miejsca zajmą Anders Soedergren oraz Lars Nelson. Jeśli chodzi o niedzielny skład biegaczy ze Szwecji, wygląda on następująco: Anders Soedergren, Marcus Hellner, Daniel Richardsson oraz Lars Nelson.

Przyjazd, zmagających się z grypą żołądkową, biegaczy do Soczi nieco się opóźni. Poza wspomnianą czwórką, reszta Szwedów nie jest narażona na wirus, ponieważ nie przebywali wraz z wymienioną grupką w Davos.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl