Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Chris Andre Jespersen nie pobiegnie w skiathlonie, Toenseth dostanie szanse?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-07

Rewelacyjny w tym sezonie dystansowiec, reprezentant Norwegii oraz Teamu United Bakeries, czyli Chris Andre Jespersen, nie wystartuje w pierwszej męskiej konkurencji podczas Igrzysk Olimpijskich, którą jest skiathlon.


Niestety, zaziębiony Chris Andre Jespersen nie pobiegnie w niedzielnym biegu łączonym na 30 kilometrów. Lepiej czuje się Sjur Roethe, który pierwotnie ma zastąpić Chrisa w pierwszej, męskiej, konkurencji IO w biegach narciarskich. Jednak decyzja zapadnie dzisiaj.

 

Mówi się, że gdyby Sjur nie czuł się jeszcze na siłach i nadal miał problemy z gardłem, to jego miejsce zajmie Dirdik Toenseth, który w tym sezonie sensacyjnie zameldował się na trzecim stopniu podium w Lillehammer, podczas biegu indywidualnego na 15 kilometrów techniką klasyczną.

Jeśli chodzi o Norwegów to biegaczami, którzy zaklepany mają występ w niedzielnym biegu łączonym są: Petter Northug, Martin Johnsrud Sunbdy oraz Tord Asle Gjerdalen. Czy do tej trójki dołączy Roethe czy Toenset, dowiemy się niebawem.

 

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl