Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Soczi 2014: Lista startowa biegu łączonego mężczyzn

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-08

Wczorajszego dnia przedstawiliśmy Wam listę startową skiathlonu kobiet. Dziś natomiast prezentujemy Wam listę startową biegu łączonego mężczyzn na dystansie 30 kilometrów ze startu wspólnego, w którym zaprezentuje się 68. zawodników.


Panowie będą rywalizowali na dwóch trasach: czerwonej, która przystosowana jest do stylu klasycznego oraz niebieskiej, która podlega pod styl łyżwowy. Jeśli chodzi o trasę czerwoną, która pokonywana będzie przez biegaczy czterokrotnie, to jej długość liczy 3883 metry, najdłuższy podbieg wynosi 42 metry, suma przewyższeń równa się 35 metrów, a w sumie do pokonania pod górę mamy 560 metrów. Trasa niebieska, która będzie pokonywana przez specjalistów narciarstwa biegowego trzykrotnie, liczy 4963m, jej najdłuższy podbieg wynosi 56m, suma przewyższeń 87m, a w sumie pod górę do pokonania mamy 516m.

Oczywiście z numerem pierwszym, ze stadionu, poprowadzi rywalizację lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a zarazem jeden z głównych faworytów do olimpijskiego złota w tej konkurencji, czyli Martin Johnsrud Sundby. Jeśli chodzi o naszych reprezentantów, to z numerem 51. wystartuje Maciej Kreczmer, z 58. Jan Antolec, a z 63. Paweł Klisz.

 

LISTA STARTOWA

 

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

 

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl