Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ola Vigen Hattestad pewny siebie, jedynie Northug i Ustiugov mogą mu zagrozić?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-09

Niewątpliwie Ola Vigen Hattestad jest jednym z głównych faworytów do olimpijskieg złota w sprincie rozgrywanym techniką dowolną. Zwycięzca ostatniego sprintu z Toblach jest dosyć mocno pewny siebie.


Mistrz świata w sprincie łyżwą i team sprincie klasykiem, wraz z Johanem Kjoelstadem, z Liberca 2009, w tym momencie jest jednym z najbardziej doświadczonych sprinterów, którzy liczą się w walce o olimpijskie krążki w Soczi.

Mocno podbudowany swoim zwycięstwem w Toblach Hattestad jest niezwykle pewny siebie choć nie ukrywa, że będzie miał kilku rywali. Grupa przeciwników może zawęzić się jednynie do Pettera Northuga oraz Sergeya Ustiugova, jak sam zainteresowany podkreślił.

Przed czteroma laty, na trasach Whistler Olympic Park, mieliśmy sprint rozgrywany techniką klasyczną, w którym złoto wywalczył Nikita Kriukov, srebro Alexander Panzhinskiy, a brąz Petter Northug.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl