Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Matti Heikkinen w bólach ukończył olimpijski skiathlon

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-09

Dla Mattiego Heikkinena bieg łączony byl przygotowaniem do jego głównego dystansu, który nastąpi w piątek. Mowa oczywiście o biegu indywidualnym na 15km klasykiem. Przypomnijmy, że Matti jest mistrzem świata w tej konkurencji z Oslo z 2011 roku.


Matti Heikkinen powiedział, że w niedziele zrobił wszystko co było w jego mocy. Z powodu problemów z górnymi drogami oddechowymi cierpiący Heikkinen był w formie "zawodowej". Warto zaznaczyć, że stan jego płuc nie jest jeszcze całkiem normalny.

"To nie był jeszcze całkiem dobry bieg. Klasyk był w miarę okey. Kiedy kryzys przychodzi, to nic się na to nie poradzi. Na początku stylu dowolnego przyszedł właśnie taki kryzys i wtedy biegłem już tylko treningowo do mety. Pozytywny akcent tego dnia wystąpił jednak w klasyku. Biegłem tak jak byłem w stanie. Teraz trzeba być się skupić i czekać, szaleństwo ani kombinowanie nie pomoże" - oznajmił reprezentant Suomi

W niedzielnym biegu Matti zajął dopiero 40. pozycję ze stratą +3:37,2 do zwycięskiego Dario Cologni. Teraz pozostaje nam życzyć Mattiemu dobrego dnia w piątek i liczyć, że mistrz z Oslo wykuruje się do startu.

Ireneusz Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl